Füsioteraapia

füsioteraapia

Füsioteraapia on spetsiaalne taastusravi osa, mis on suunatud erinevate füüsiliste funktsioonihäirete raviks. See teraapia vorm on üles ehitatud peamiselt kehalistele harjutustele, erinevatele füüsikalistele meetotidele, asendiravile, massaažile ja manuaalsetele võtetele. Selle eesmärgiks on patsiendi füüsise hindamine ning funktsionaalse võimekuse taastamine. 

Teraapia sessiooni viib läbi antud taastusravi haru spetsialist ehk füsioterapeut, kes hindab inimese hetkeseisundit, koostab vastava raviplaani ning rakendab erinevaid füsioteraapia vorme, et patsiendi vaevusi ravida. Teraapia sessioonid on täiesti individuaalsed ja olenevad inimese konkreetsest vajadusest

Millal ja kes peaksid pöörduma füsioterapeudi vastuvõtule?

Terapeudi poole võiksid kindlasti pöörduda inimesed, kellel esineb erinevaid skeletilihassüsteemide probleeme, nagu näiteks erinevad lihas, liiges valud, liikuvuse piiratus, lihas võimekuse langus ja muud laadsed probleemid. Samuti inimesed, kellel esineb pehmekoe vigastusi nagu näiteks lihasrebendeid või muid traumasid. 

Füsioteraapia näidustused:

  • Sundasenditest tulenevad probleemid
  • Liigesliikuvuse piiratus
  • Liigesevalud
  • Seljavalud
  • Rühihäired
  • Lihaspinged
  • Lihaste ja kõõluste rebendid
  • Operatsioonieelne või -järgne seisund
  • Erinevad traumad ja vigastused

Füsioterapeut on abiks regulaarselt spordiga tegelevatele inimestele. Sportlase sooritusvõime ning vigastuserisk sõltub väga suures osas lihaste konditsioonist. Kui lihasjõud või lihaspikkused ei ole omavahel tasakaalus, pärsib see sooritusvõimet ning tõstab olulisel määral vigastuste riski. Füsioterapeut oskab anda nõu ning tõsta teadlikkust, et treenida targalt ning vältida vigastusi.

Lihasjõu ja lihaspikkuse ebakõlad on füsioterapeudi jaoks leitavad ning on venituste / jõuharjutustega parandatavad. Mida vähem on sportlasel vigastusi, seda kiirem tee on tal ka tippu. Seega soovitame kõigil sportlastel paar korda aastas ennast füsioterapeudile näidata, eriti oluline on see enne võistlushooaega.

Meie füsioteraapia teenused

Füsioteraapia kabinet pakub füsioteraapia teenust täiskasvanutele ning lastele. Vastuvõtule võivad tulla kõik, kellel on soov lasta ennast spetsialisti poolt üle kontrollida, et vältida vigastuste teket või kui vigastus on juba tekkinud, hindab füsioterapeut kahju tõsidust ning koostab raviplaani. Ravi hulka kuuluvad vastavalt vajadusele harjutused, venitused, ultraheliravi, manuaalteraapia, kinesioteipimine, massaaž.

Laste füsioteraapia sessioon on suunatud eelkõige beebidele ja väikelastele. Ning selle põhieesmärgiks on lapse füüsilise arengu hindamine ja toetamine ning lapsevanemate nõustamine.

Füsioteraapia teenus

Füsioterapeudi vastuvõtt

Füsioteraapia teenus sisaldab patsiendi  hindamist, nõustamist, raviplaani määramist ning probleemi ravimist. Lisaks viime läbi ka sportlaste kehalise seisundi kontrolli, et tõsta sooritusvõimet ning vähendada vigastuste tekkeriski.

Vastuvõtuga kaasneb kliendi põhjalik hindamine, et selgitada välja valuallikas ning valu tekkepõhjus. Vastavalt valuallikale ning selle tekkepõhjusele valib füsioterapeut sobilikuima ravimeetodi. Ravimeetoditeks võib olla kas terapeutilised harjutused, ultraheliravi või kinesioteipimine. Kõige lõpuks annab terapeut soovitusi, kuidas ja mida klient edaspidi tegema peab, et probleemi ka omal jõul vältida. 

Vastuvõtt sisaldab:

  • Patsiendi füsioterapeutilist hindamist
  • Nõustamist
  • raviplaani koostamist
  • Kinesioteipimist, ultraheliravi või muud vajalikku (vastavalt hinnakirjale)
  • Terapeutiliste harjutuste tegemist ja vajadusel kava koostamist

BRONEERI AEG JUBA TÄNA!

Korduma Kippuvad Küsimused

Mis on füsioteraapia?

See on ravi meetod, mis on suunatud lihaste ja skeletisüsteemide ülekoormusest, valest kehahoiakust, traumadest või valust tulenevatele funktsioonihäiretele. Füsioteraapia põhineb teraapilistele harjutustele, massaažile, erinevatele manuaalsetele ja füüsikalistele (ultraheliravi, sooja- ja külma ravi jpm) võtetele ning selle eesmärgiks on leevendada kehalisi probleeme ja taastada tugiliikumisaparaadi või organsüsteemi töö.

Kes on füsioterapeut?

Füsioterapeut on kõrgharitud taastusravi spetsialist, kes tegeleb liigutuste funktsioonide hindamisega ning nende taastamisega. Terapeudi töö on hinnata inimese liikuvust, lihasjõudlust, liigeseid, sidemeid ning üldiselt individuaalseid funktsionaalseid võimeid ning vastavalt tuvastatud probleemidele luua raviplaan ning probleeme ravida. 

Kes peaks pöörduma füsioterapeudi poole?

Terapeudi poole võiks pöörduda siis kui teil esineb rühihäireid, lihas- või liigesvalusid, selja- või kaelavalusid, liigeste liikumis piiranguid või laadseid probleeme. Samuti võib seda teha trauma või operatsiooni järgselt, kuid selleks et terapeudi poole pöörduda, ei pea olema mingisugust kindlat probleemi. Korrapärane kontrollis käik on hea viis aitamaks välitda nende tekkimist.

Kuidas valmistuda füsioteraapia sessiooniks?

Tuleks võimalikult mugavalt riietuda, et oleks ennast lihtsam liigutada. Lisaks sellele tuleks arvestada, et terapeut võib paluda Teil vajaduse korral hetkeks lahti riietuda, et ravipiirkonda paremini hinnata ning sinna ligi pääseda. Soovituslik on ka kogu päeva vältel tarbida suuremas koguses vett ning vahetult enne teraapia seanssi tuleks vältida raskesti seeditavate toitude ning suurte koguste söömist.