Füsioteraapia

Füsioteraapia

Füsioteraapia teenus sisaldab patsiendi  hindamist, nõustamist, raviplaani määramist ning probleemi ravimist. Lisaks viime läbi ka sportlaste kehalise seisundi kontrolli, et tõsta sooritusvõimet ning vähendada vigastuste tekkeriski.


Füsioteraapia vastuvõtuga kaasneb kliendi põhjalik hindamine, et selgitada välja valuallikas ning valu tekkepõhjus. Vastavalt valuallikale ning selle tekkepõhjusele valib füsioterapeut sobilikuima ravimeetodi. Ravimeetoditeks võib olla kas manuaalne teraapia, terapeutilised harjutused, ultraheliteraapia või kinesioteipimine (füsioteraapia vastuvõtu hinna sees sisalduvad kõik ravimeetodid). Kõige lõpuks annab füsioterapeut soovitusi, kuidas ja mida klient edaspidi tegema peab, et probleemi ka omal jõul vältida. Füsioterapeudi vastuvõtule võib tulla näiteks lihas- või liigesvalude korral, trauma või operatsiooni järgselt, selja- või kaelavalude korral või kõiksugu muude murede korral, kus arvate füsioterapeudist abi olevat.

Meie füsioterapeut Reimo on spetsialiseerunud sportlastele, seega pidas ta oluliseks mõned sportlastele suunatud nõuanded jagada. Sportlase sooritusvõime ning vigastuserisk sõltub väga suures osas lihaste konditsioonist. Kui lihasjõud või lihaspikkused ei ole omavahel tasakaalus, pärsib see sooritusvõimet ning tõstab olulisel määral vigastuste riski. Lihasjõu ja lihaspikkuse ebakõlad on füsioterapeudi jaoks leitavad ning on venituste / jõuharjutustega parandatavad. Mida vähem on sportlasel vigastusi, seda kiirem tee on tal ka tippu. Füsioterapeut Reimo soovitab kõigil sportlastel paar korda aastas ennast füsioterapeudile näidata, eriti oluline on see enne võistlushooaega. Füsioterapeudi vastuvõtt kestab kuni 45minutit.